Scandinavian Naturist Portal | Naturist map | Dansk Naturist Union - DNU | Norsk naturistforbund - NNF | Sveriges Naturistförbund - SNF | International Naturist Federation - INF-FNI

All events countrywise

Norwegian events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version

Swedish events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • Umenaturist: Läger på Lyckebo
    Friday 26 June 2015 12:00 - Monday 06 July 2015 12:00
    Naturistläger på Lyckebo i Haddingen vid Tavelsjön 26/6-6/7 20
  • NF Bergslagen: Vänskapsdagar
    Tuesday 07 July 2015 11:00 - Friday 10 July 2015 23:00
    Tisdag 7. Juli : kl 12.00 – 15.00 Marknad och försäljning av våfflor,kaffe och lotter vid grillen
  • Solhejdan Naturistcamping: Vattenfest
    Saturday 11 July 2015 15:00
    För alla gäster
  • NF Bergslagen: Campingmöte
    Saturday 18 July 2015 (Hela dagen)
    Alla på Gustavsbergs camping är välkomna.
  • Solhejdan Naturistcamping: Grillfest
    Saturday 18 July 2015 (Hela dagen)
    För alla gäster
  • Solhejdan Naturistcamping: Kräftskiva
    Saturday 01 August 2015 19:00
    För alla gäster
  • NF Bergslagen: Kräftskiva
    Saturday 08 August 2015 (Hela dagen)
    NBS traditionella kräfskiva.
  • NF Bergslagen: Surströmmingsskiva
    Saturday 22 August 2015 (Hela dagen)
    Surströmmingsskiva.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 30 August 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 36
    Saturday 05 September 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Bergslagen: Höststädning/ Höstmöte
    Saturday 12 September 2015 (Hela dagen)
    Vi hjälps åt att städa upp campingen innan vi stänger igen för säsongen. Höstmöte för medlemmar i NBS
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 13 September 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 38
    Saturday 19 September 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17-30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 27 September 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 40
    Saturday 03 October 2015 17:00
    Insläpp 17.00-17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 04 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 11 October 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 11 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 18 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 25 October 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 25 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 44
    Saturday 31 October 2015 17:00
    HALLOWEENFEST Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 01 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 08 November 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 08 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 46
    Saturday 14 November 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 15 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 22 November 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 22 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 48
    Saturday 28 November 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 29 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 06 December 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 06 December 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 50
    Saturday 12 December 2015 17:00
    JULFESTInsläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 13 December 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 20 December 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 27 December 2015 18:30
    Familjebad

Events with unknown location

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 08 July 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 08 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF Skaraborg: Kubbdag på Truve
    Saturday 11 July 2015 16:00
    Vi orndar en enkel kubbturnering för alla som vill vara med. Vi startar kubben kl. 16. Efteråt grillar vi (ca kl. 19). Du tar med det du vill äta och dricka. Föreningen ser till att det finns varma grillar.
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 15 July 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 15 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 22 July 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 22 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 29 July 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 29 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF Skaraborg: Föreningsfika på Truve
    Sunday 02 August 2015 14:00
    Välkommen att fika med oss! Föreningen bjuder på fika med tilltugg till alla badande, medlemmar och gäster.
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 05 August 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 05 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 12 August 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 12 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 19 August 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 19 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • Vestviken naturistforening: Laksefest
    Saturday 22 August 2015 (Hela dagen)
    Årets laksefest på Roppestad
  • NF Skaraborg: Grillkväll på Truve
    Saturday 22 August 2015 18:00
    Vi grillar tillsammans! 
  • NF EOS: Ågestabadet
    Wednesday 26 August 2015 17:30 - 20:00
    Grillkväll på Ågersta Naturistbad.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 26 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • Vestviken naturistforening: Høstdugnad
    Saturday 19 September 2015 (Hela dagen)
    Høstdugnad på Roppestad