Scandinavian Naturist Portal | Naturist map | Dansk Naturist Union - DNU | Norsk naturistforbund - NNF | Sveriges Naturistförbund - SNF | International Naturist Federation - INF-FNI

All events countrywise

Norwegian events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • Sjøhaug: Sankthansfest med bål
    Saturday 25 June 2016 18:00
    mer info kommer
  • Sjøhaug: Familiehelg på Sjøhaug
    Saturday 23 July 2016 (Hele dag)
    Mer info kommer
  • Vestviken naturistforening: Jubileums- og laksefest 2016
    Saturday 20 August 2016 (Hele dag)
    Vestviken Naturistforenings jubileums- og laksefest
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 06 May 2016 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 13 May 2016 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 20 May 2016 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 27 May 2016 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 08 June 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 15 June 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 22 June 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 29 June 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 06 July 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 13 July 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 20 July 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 27 July 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 03 August 2016 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 10 August 2016 19:00
    Klikk for info

Swedish events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version

Events with unknown location

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • Paradiset: Nordisk träff 2016
    Thursday 23 June 2016 12:00 - Sunday 26 June 2016 12:00
    Paradisets Naturistcamping Slagesnäs-Blekinge-Sverige
  • Skeppsmyra Norrtälje Naturistförening: Möten
    Saturday 07 May 2016 11:00
    2016-05-07 Årsmöte SNN på Skeppsmyra
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 08 May 2016 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • NF Västkusten: Inomhusbad på Lundby badhus
    Saturday 14 May 2016 16:15
    Välkommen på inomhusbad i Lundby badhus. Par och familjer är välkomna även utan medlemskap men kontakta gärna föreningen i förväg.
  • NF EOS: Vårstädning på Ågesta
    Sunday 15 May 2016 13:00
    Välkomna till vårstädning på Ågesta
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 15 May 2016 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • NF Skaraborg: Städdag Truve
    Saturday 21 May 2016 10:00
    Den traditionella städdagen på Truve blir den 21/5 2015 kl. 10. Ta med de verktyg du har och tror kan passa. Vi ska röja bort gräs, vass, kratta upp och snygga till efter vintern. Dessutom ska vi ordna till en ny grillplats.
  • Isefjær: Jubileumsfest 2016
    Saturday 04 June 2016 (Hele dag)
    Vi feirer at Isefjærleiren er 20 år!
  • NF Skaraborg: Föreningsfika med tipspromenad
    Sunday 12 June 2016 14:00
    NF Skaraborg bjuder på fika och kommer att sälja grillad korv
  • Sjøhaug: Medlemsmøte
    Sunday 19 June 2016 14:00
  • NF Skaraborg: Kubbturning och grillkväll
    Saturday 02 July 2016 16:00
    Föreningen ordar en enkel kubbturningen med fint diplom till vinnaren. Kaffe och kaka bjuder föreningen på. 
  • NF Skaraborg: Föreningsfika
    Sunday 24 July 2016 14:00
    NF Skaraborg bjuder på fika och kommer att sälja grillad korv.
  • NF Skaraborg: Femkamp och grillkväll
    Saturday 06 August 2016 (Hele dag)
    Föreningen anordnar en femkamp där alla, stora som små, kan delta. 
  • NF Skaraborg: Föreningsfika
    Sunday 28 August 2016 14:00
    NF Skaraborg bjuder på fika och kommer att sälja grillad korv.
  • Isefjær: Høstfest
    Saturday 22 October 2016 (Hele dag)
    Velkommen til høstfest!