Scandinavian Naturist Portal | Naturist map | Dansk Naturist Union - DNU | Norsk naturistforbund - NNF | Sveriges Naturistförbund - SNF | International Naturist Federation - INF-FNI

All events countrywise

Norwegian events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • Asker og Bærum naturistforening: ABNF åpner sommersesongen på Kalvøya
    Sunday 07 June 2015 12:00 - 16:00
    ABNF åpner sommersesommeren på Kalvøya med grillfest og mye mer.
  • Sjøhaug: Sankthansfest med bål
    Saturday 20 June 2015 18:00
    Klikk på Sankthansfest med bål i blått for mer info
  • Sjøhaug: Nordisk naturisttreff
    Saturday 27 June 2015 12:00
  • Sjøhaug: Familiehelg på Sjøhaug
    Friday 17 July 2015 11:00 - Sunday 19 July 2015 13:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Skandinavisk mesterskap i Petanque og Sjøhaug 35 år
    Friday 07 August 2015 (Hele dagen) - Saturday 08 August 2015 (Hele dagen)
  • Sjøhaug: Dugnad 2 vår
    Saturday 09 May 2015 10:00 - 16:00
    Møt opp
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 23 May 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 30 May 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 06 June 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 12 June 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 13 June 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 19 June 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 19 June 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 20 June 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 26 June 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 26 June 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 27 June 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 03 July 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 03 July 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 04 July 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 10 July 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 10 July 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 11 July 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 17 July 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 17 July 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 24 July 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 24 July 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 25 July 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 31 July 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 31 July 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 01 August 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 07 August 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 07 August 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Petanque
    Saturday 08 August 2015 11:30 - 13:45
    Klikk
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 14 August 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 14 August 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 21 August 2015 18:00
    Klikk for mer info
  • Sjøhaug: Quiz eller Dart
    Friday 21 August 2015 22:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Ølberget
    Friday 28 August 2015 18:00
    Klikk for mer info

Swedish events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • NF Västkusten: Bastu i Jubileumsparken
    Sunday 26 April 2015 11:00 - 13:00
    Välkommen till Svettekörka!
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 26 April 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 26 April 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Bergslagen: Vårstädning på Gustavsberg
    Saturday 02 May 2015 10:00 - 16:00
    Vi rustar för en ny säsong, möte med campingvärdar inför sommaren och säsongscampare.
  • NF Bergslagen: Vårstädning Trumön
    Saturday 09 May 2015 10:00 - 12:00
    10,00 medtag krattor och fikakorg.
  • NF Västkusten: Inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg
    Saturday 09 May 2015 16:15 - 19:00
    Naturistföreningen Västkusten bjuder in till inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg.
  • NF Bergslagen: Naturistbad
    Saturday 09 May 2015 19:00 - 21:00
    NBS ordnar naturistbad i Nora simhall. Vårens sista inomhusbad.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 10 May 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Malmö: "TYSKLANDSTUREN"
    Thursday 14 May 2015 07:00
  • NF Bergslagen: Vårmöte NBS
    Saturday 16 May 2015 (Hele dagen)
    Vårmöte för NBS medlemmar, vi bjuder till grillkväll
  • NF Västkusten: Bastu i Jubileumsparken
    Sunday 24 May 2015 11:00 - 13:00
    Välkommen till Svettekörka!
  • NF Bergslagen: Midsommarfirande
    Friday 19 June 2015 (Hele dagen)
    Traditionellt midsommarfirande
  • Solhejdan Naturistcamping: Midsommarfirande
    Friday 19 June 2015 (Hele dagen)
    För alla gäster
  • Umenaturist: Läger på Lyckebo
    Friday 26 June 2015 12:00 - Monday 06 July 2015 12:00
    Naturistläger på Lyckebo i Haddingen vid Tavelsjön 26/6-6/7 20
  • NF Bergslagen: Vänskapsdagar
    Tuesday 07 July 2015 11:00 - Friday 10 July 2015 23:00
    Väskapsdagar, program ej fastställt.
  • Solhejdan Naturistcamping: Vattenfest
    Saturday 11 July 2015 14:00
    För alla gäster
  • NF Bergslagen: Campingmöte
    Saturday 18 July 2015 (Hele dagen)
    Alla på Gustavsbergs camping är välkomna.
  • Solhejdan Naturistcamping: Grillfest
    Saturday 18 July 2015 (Hele dagen)
    För alla gäster
  • Solhejdan Naturistcamping: Kräftskiva
    Saturday 01 August 2015 19:00
    För alla gäster
  • NF Bergslagen: Kräftskiva
    Saturday 08 August 2015 (Hele dagen)
    NBS traditionella kräfskiva.
  • NF Bergslagen: Surströmmingsskiva
    Saturday 22 August 2015 (Hele dagen)
    Surströmmingsskiva.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 30 August 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 36
    Saturday 05 September 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Bergslagen: Höststädning/ Höstmöte
    Saturday 12 September 2015 (Hele dagen)
    Vi hjälps åt att städa upp campingen innan vi stänger igen för säsongen. Höstmöte för medlemmar i NBS
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 13 September 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 38
    Saturday 19 September 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17-30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 27 September 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 40
    Saturday 03 October 2015 17:00
    Insläpp 17.00-17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 04 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 11 October 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 11 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 18 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 25 October 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 25 October 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 44
    Saturday 31 October 2015 17:00
    HALLOWEENFEST Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 01 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 08 November 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 08 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 46
    Saturday 14 November 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 15 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 22 November 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 22 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 48
    Saturday 28 November 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 29 November 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 06 December 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 06 December 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 50
    Saturday 12 December 2015 17:00
    JULFESTInsläpp 17.00 - 17.30
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 13 December 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 20 December 2015 18:30
    Familjebad
  • NF Svanrevet: Burlövsbadet
    Sunday 27 December 2015 18:30
    Familjebad

Events with unknown location

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • Asker og Bærum naturistforening: #Naturistvandring på Danmarks Albue
    Friday 12 June 2015 (Hele dagen) - Sunday 14 June 2015 (Hele dagen)
    Naturistvandring på Danmarks Albue
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 26 April 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 03 May 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 08 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • NF EOS: Vårstädning
    Sunday 10 May 2015 13:00
    Välkomna till vårstädning på Ågesta
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 10 May 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 15 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 22 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 29 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • NF Skaraborg: Städdag Truve
    Saturday 30 May 2015 10:00
    Traditionsenligt kommer vi att ordna städdag vid Truve den 30 maj kl 10.00. Vi bjuder på nåt grillat till alla som hjälper till. Medtag de verktyg du tror kan komma till användning. Skicka din anmälan till Gert-Inge på telefon 0511-591 73 eller 070-591 63 84. Är vi många går det fort!
  • Isefjær: Sesongåpning
    Monday 01 June 2015 (Hele dagen)
    Leiren åpnes med betjening 01. juni
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 10 June 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF Skaraborg: Föreningsfika på Truve
    Sunday 14 June 2015 14:00
    Välkommen att fika med oss! Föreningen bjuder på fika med tilltugg till alla badande, medlemmar och gäster.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 17 June 2015 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 24 June 2015 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 01 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 08 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF Skaraborg: Kubbdag på Truve
    Saturday 11 July 2015 16:00
    Vi orndar en enkel kubbturnering för alla som vill vara med. Vi startar kubben kl. 16. Efteråt grillar vi (ca kl. 19). Du tar med det du vill äta och dricka. Föreningen ser till att det finns varma grillar.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 15 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 22 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 29 July 2015 19:00
    Klikk for info
  • NF Skaraborg: Föreningsfika på Truve
    Sunday 02 August 2015 14:00
    Välkommen att fika med oss! Föreningen bjuder på fika med tilltugg till alla badande, medlemmar och gäster.
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 05 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 12 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 19 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • Vestviken naturistforening: Laksefest
    Saturday 22 August 2015 (Hele dagen)
    Årets laksefest på Roppestad
  • NF Skaraborg: Grillkväll på Truve
    Saturday 22 August 2015 18:00
    Vi grillar tillsammans! 
  • Sjøhaug: Rekeaften
    Wednesday 26 August 2015 19:00
    Klikk for info
  • Vestviken naturistforening: Høstdugnad
    Saturday 19 September 2015 (Hele dagen)
    Høstdugnad på Roppestad