Scandinavian Naturist Portal | Naturist map | Dansk Naturist Union - DNU | Norsk naturistforbund - NNF | Sveriges Naturistförbund - SNF | International Naturist Federation - INF-FNI

All events countrywise

Norwegian events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version

Swedish events

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • NF Bergslagen: Årsmöte
    Saturday 28 March 2015 12:00
    Naturistföreningen Bergslagens Solsport inbjuder alla medlemmar till årsmöte lördagen den 28 mars 2015 på Åkerby Herrgård
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 01 February 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 06
    Saturday 07 February 2015 17:00
    Insläpp 17.00-17.30
  • NF Bergslagen: Naturistbad
    Saturday 07 February 2015 19:00 - 21:00
    NBS ordnar naturistbad i Nora simhall.
  • NF Västkusten: Inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg
    Saturday 14 February 2015 16:15 - 19:00
    Naturistföreningen Västkusten bjuder in till inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 15 February 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 08
    Saturday 21 February 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 01 March 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 10
    Saturday 07 March 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Bergslagen: Naturistbad
    Saturday 07 March 2015 19:00 - 21:00
    NBS ordnar naturistbad i Nora simhall.
  • NF Västkusten: Inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg
    Saturday 14 March 2015 16:15 - 19:00
    Naturistföreningen Västkusten bjuder in till inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 15 March 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 12
    Saturday 21 March 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • Umenaturist: Medlemsfest med FUN
    Saturday 21 March 2015 17:00 - Sunday 22 March 2015 (Hele dagen)
    Välkommen till det norrlanska naturistårets höjdpunkt! Föreningen Umenaturists traditionella medlemsfest - ljuset i vintermörkret! Detta år åter i Vindelns badhus.
  • NF Bergslagen: Naturistbad
    Saturday 28 March 2015 19:00 - 21:00
    NBS ordnar naturistbad i Nora simhall.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 29 March 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 14
    Friday 03 April 2015 17:00
    PÅSKFEST Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Västkusten: Inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg
    Saturday 11 April 2015 16:15 - 19:00
    Naturistföreningen Västkusten bjuder in till inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg.
  • NF Bergslagen: Naturistbad
    Saturday 11 April 2015 19:00 - 21:00
    NBS ordnar naturistbad i Nora simhall.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 12 April 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 16
    Saturday 18 April 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 26 April 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Bergslagen: Vårstädning på Gustavsberg
    Saturday 02 May 2015 10:00 - 16:00
    Vi rustar för en ny säsong, möte med campingvärdar inför sommaren och säsongscampare.
  • NF Bergslagen: Vårstädning Trumön
    Saturday 09 May 2015 10:00 - 12:00
    10,00 medtag krattor och fikakorg.
  • NF Västkusten: Inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg
    Saturday 09 May 2015 16:15 - 19:00
    Naturistföreningen Västkusten bjuder in till inomhusbad på Lundbybadet i Göteborg.
  • NF Bergslagen: Naturistbad
    Saturday 09 May 2015 19:00 - 21:00
    NBS ordnar naturistbad i Nora simhall. Vårens sista inomhusbad.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 10 May 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Malmö: "TYSKLANDSTUREN"
    Thursday 14 May 2015 07:00
  • NF Bergslagen: Vårmöte NBS
    Saturday 16 May 2015 (Hele dagen)
    Vårmöte för NBS medlemmar, vi bjuder till grillkväll
  • NF Bergslagen: Midsommarfirande
    Friday 19 June 2015 (Hele dagen)
    Traditionellt midsommarfirande
  • Umenaturist: Läger på Lyckebo
    Friday 26 June 2015 (Hele dagen) - Monday 06 July 2015 (Hele dagen)
    Välkommen till 2015 års Lyckeboläger
  • NF Bergslagen: Vänskapsdagar
    Tuesday 07 July 2015 11:00 - Friday 10 July 2015 23:00
    Väskapsdagar, program ej fastställt.
  • NF Bergslagen: Campingmöte
    Saturday 18 July 2015 (Hele dagen)
    Alla på Gustavsbergs camping är välkomna.
  • NF Bergslagen: Kräftskiva
    Saturday 08 August 2015 (Hele dagen)
    NBS traditionella kräfskiva.
  • NF Bergslagen: Surströmmingsskiva
    Saturday 22 August 2015 (Hele dagen)
    Surströmmingsskiva.
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 30 August 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 36
    Saturday 05 September 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Bergslagen: Höststädning/ Höstmöte
    Saturday 12 September 2015 (Hele dagen)
    Vi hjälps åt att städa upp campingen innan vi stänger igen för säsongen. Höstmöte för medlemmar i NBS
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 13 September 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 38
    Saturday 19 September 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17-30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 27 September 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 40
    Saturday 03 October 2015 17:00
    Insläpp 17.00-17.30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 11 October 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 25 October 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 44
    Saturday 31 October 2015 17:00
    HALLOWEENFEST Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 08 November 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 46
    Saturday 14 November 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 22 November 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 48
    Saturday 28 November 2015 17:00
    Insläpp 17.00 - 17.30
  • NF Mälardalen: Kungsörs Simhall
    Sunday 06 December 2015 15:00 - 17:00
    Inomhus bad varannan söndag
  • NF Gränsbygden: Hannabadet i Markaryd 50
    Saturday 12 December 2015 17:00
    JULFESTInsläpp 17.00 - 17.30

Events with unknown location

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
  • Asker og Bærum naturistforening: #Ny: badefest Landøyabad lørdager
    Saturday 31 January 2015 17:30 - 19:30
    Ny: badefest på Landøya i regi av ABNF, lørdag 17.1 og 31.1 kl. 17.30
  • Asker og Bærum naturistforening: #Spatur til Spa Zuiver nær Amsterdam
    Friday 13 March 2015 16:00 - Monday 16 March 2015 (Hele dagen)
    Felles spatur til Amsterdam / Spa Zuiver med ABNF
  • Vestviken naturistforening: Is-/utebading
    Friday 30 January 2015 16:30
     Velkommen til is-/utebading på Roppestad!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 30 January 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Saturday 31 January 2015 14:30 - 17:00
    Naturistbading Lørdag Ta gjerne med familie eller venner!
  • NF Skaraborg: Inomhusbad Götene badhus
    Sunday 01 February 2015 09:30
    Söndag 1 februari kl 09.30-11.30 Medtag Fikakorg Ring 070-3481549.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 01 February 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 06 February 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 06 February 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 08 February 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 13 February 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 13 February 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 15 February 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 20 February 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF Skaraborg: Inomhusbad Götene badhus
    Sunday 22 February 2015 09:30
    Söndag 22 februari  kl 09.30-11.30 Medtag Fikakorg Ring 070-3481549.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 22 February 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 27 February 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 27 February 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 01 March 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 06 March 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 06 March 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF Skaraborg: Inomhusbad Götene badhus
    Sunday 08 March 2015 09:30
    Söndag 8 mars  kl 09.30-11.30 Medtag Fikakorg Ring 070-3481549.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 08 March 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Vestviken naturistforening: Årsmøte 2015
    Wednesday 11 March 2015 19:00 - 21:00
    ​VVNF vil avholde sitt årsmøte onsdag 11. mars 2015 kl 19.00
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 13 March 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 13 March 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 15 March 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 20 March 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 20 March 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF Skaraborg: Inomhusbad Götene badhus
    Sunday 22 March 2015 09:00
    Söndag 22 mars  kl 09.00-11.30 OBS! Årsmöte kl 09.00 sedan badar vi. Vi bjuder på fika Ring 070-3481549.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 22 March 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 27 March 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Vestviken naturistforening: Innebading Kveldehallen
    Friday 27 March 2015 19:00 - 21:00
    Nakenbad i svømmehall
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 29 March 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 05 April 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 10 April 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • NF Skaraborg: Inomhusbad Götene badhus
    Sunday 12 April 2015 09:30
    Söndag 12 april kl 09.30-11.30 Medtag Fikakorg Ring 070-3481549.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 12 April 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 17 April 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 19 April 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 24 April 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 26 April 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 03 May 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 08 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • NF EOS: Svedmyrabadet
    Sunday 10 May 2015 18:00 - 20:00
    Välkommen till Svedmyra för att bada och basta tillsammans.
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 15 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 22 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!
  • Rogaland naturistforening: Familiebading Kannik - Stavanger
    Friday 29 May 2015 18:30 - 21:00
    Naturistbading hver fredag. Ta gjerne med familie eller venner!